A könyves kívánságlistám végtelenül hosszú, ezért ha alkalmam adódik valamit kedvezményesen beszerezni, általában megteszem. A Black Friday alatt a Librinél 10 ezer forintos rendelés fölött kétezer forint kedvezmény járt, és egyébként is ki-be pakolgattam a könyveket a kosaramból, úgyhogy éltem a lehetőséggel. A könyveket szombaton vettem át, és bár még egyiket sem kezdtem el, mindnek nagyon örülök. 😊
Ajándékozni nagyon szeretek, viszont ha én kapok ajándékot, mindig
zavarban vagyok, és nem szeretem, ha túl sokat költenek rám - költök én
magamra amúgy is. Néhány dolgot azért összeválogattam, de ajándék nélkül
is nagyon várnám a karácsonyt. 😊
A szép könyvek a gyengéim, és néhány hónapja a Jane Eyre megjelent egy meseszép kiadásban. Sok-sok éve már olvastam, azonban alig emlékszem rá, szeretném újra felfedezni. (A Jane Eyre-t is magába foglaló Örök Kedvencek sorozatból két kötetem már van, mindkettő csodás élőben is.)
Az Essence ünnepi limitált kiadásából a párnára fújható, alvást segítő permetet néztem ki, de pont ez fogyott el a legközelebbi DM-ben. Nagyon alaposan bevásároltam a kollekcióból, viszont továbbra is örülnék a permetnek.
A Hourglass idei palettái közül igencsak szemezek az Universe változattal. Ezt kifejezetten nem másvalakitől szeretném kapni, mert meglehetősen drága, azonban néhány éve szokásom, hogy karácsonyra meglepem magam valamilyen extrább sminkkel. Egyelőre úgy tűnik, idén ez lesz az. 😊
Molnár Timi szaktudása elképesztő, és emellett olyan fantasztikusan fogalmaz, hogy ugyanannyira szeretem a cikkei megfogalmazását, mint a tartalmukat. Amikor megjelent a könyve, a Színtípusok, terveztem a beszerzését, de lemaradtam róla. Hosszú ideig nem volt kapható, és igencsak bántam, hogy elszalasztottam a lehetőséget. Nemrégiben ismét elérhetővé vált, és nagyon boldog lennék, ha a polcomra kerülne egy példány.
A Bobbi Brown Luxe Illuminating Duojának pink változata gyönyörű, de a Hourglass paletta hasonló funkciót is lefedne, valamint a Bobbi Brown-nak számomra valószínűleg túlzottan meleg, aranyló
lenne a fénye. Minden reális érv eltántorít tőle, azonban ettől még újra
és újra visszatérek hozzá.
Az Yves Rocher karácsonyi kollekciójáról már írtam, viszont most már tapasztalatból mondhatom, hogy a Csokoládés narancs család a gyengém. Ebből bárminek örülnék. 😊
Egy másik bejegyzésben talán azt is megmutatom, hogy én mikkel készülök a szeretteimnek, de csak akkor, ha meg tudom oldani anélkül, hogy felfednék meglepetést.
A következő hétvégi Glamour-napok alatt szeretnék rendelni a Libritől (20% kedvezmény lesz), és most megmutatom nektek, hogy mik szerepelnek a kívánságlistámon. 😊

Elhatároztam, hogy 2020-ban visszatérek az olvasáshoz. Sokáig fontos
része volt az életemnek, olyannyira, hogy a végzettségemhez is
kapcsolódik, és éppen emiatt éveken át az olvasás nem hobbi volt, hanem
valamilyen szinten kötött feladat. Aztán olyan sűrűvé vált az életem,
hogy nem igazán tudtam egy ilyen időigényes hobbinak hódolni, viszont
egyre jobban hiányzott. Idén mindenképpen szerettem volna annyit
olvasni, amennyit csak lehet, de még egy dologra figyeltem: igyekeztem a
lehető legváltozatosabban megválogatni az olvasmányaimat. Korábban (bár valójában még most is) a XX. század első felének világirodalma nyűgözött le a leginkább, azonban nyitni szerettem volna más irányba is.
Például a fantasy felé, amiben egyáltalán nem vagyok jártas.
Ha jól emlékszem, Instagramon találkoztam először a Caravallal, aztán nemsokára megláttam egy könyvesbolt kirakatában, és a borítója teljesen elbűvölt.
Ha jól emlékszem, Instagramon találkoztam először a Caravallal, aztán nemsokára megláttam egy könyvesbolt kirakatában, és a borítója teljesen elbűvölt.


A Kisasszonyok az egyike azoknak a műveknek, amiről szinte mindenki hallott: egyrészt a filmadaptációk miatt, másrészt mivel az angolszász kultúrában kiemelkedő szerepe van, könyvek, filmek, sorozatok tucatjai utalnak rá. ilyen például a Downton Abbey, a Dawson és a haverok vagy a Jóbarátok.
A Kisasszonyok tulajdonképpen egy regényfolyam első része, Louisa May Alcott műve. Ihletet javarészt a saját családi életéből merített, a fő motivációt pedig a pénzkeresés jelentette - ezt némi kiegészítéssel a történet több pontjába bele is szőtte.
Sokszor említettem már, hogy az ősz a kedvenc évszakom, a november pedig a kedvenc hónapom. Szeretek benne mindent, amit sokan nem: a hideg, csípős levegőt, a ködöt, a korai sötétedést. Ilyenkor a legmélyebb dolgok, ízek, illatok sem hatnak túl soknak, mert minden, a környezet is drámai. És én magam is ebben érzem jól magam.
Jöjjön most egy mozaik néhány olyan dologról, amit nagyon szeretek ilyenkor! :)
Több napja pihenésre vagyok ítélve (Köszi, arcüreggyulladás!), és ha betegeskedem, mindig olvasni szoktam. Ezúttal a Harry Potter került elő, részben azért, mert ősszel mindig megjön a hangulatom hozzá, részben azért, mert a legutóbbi könyves bejegyzés felelevenítette az emlékeimet.

Most, hogy itt az iskolakezdés, és ellepték a hipermarketeket a kötelező olvasmányok, elkapott a nosztalgia. Az egyik hétvégi bevásárláson egyetlen standon megtaláltam a gyerekkorom olvasmányainak jelentős hányadát - Insta Storyban meg is örökítettem egyet-kettőt.


Nálunk az ajándékozás karácsonykor csak sokadlagos, éppen ezért nem szoktam karácsonyi kívánságlistát írni a blogra. Most viszont több dologra is vágyom, és ha nem is az ünnepekre, de januárban-februárban valószínűleg meglepem magam ezek közül néhánnyal.